به سایت دانشکده پرستاری ملایر خوش آمدید
شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦
منو اصلی
بخشنامه

 

نظرسنجی
محتویات وب سایت دانشکده ، چه میزان پاسخگوی نیاز شما، کاربر گرامی می باشد ؟

خیلی زیاد
زیاد
متوسط
کم

اخبار > جلسه سکته حاد مغزی در معاونت درمان دانشگاه
اخبار > جلسه سکته حاد مغزی در معاونت درمان دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه سکته حاد مغزی در معاونت درمان دانشگاه

جلسه سکته حاد مغزی در معاونت درمان دانشگاه

خستین جلسه فصلی کمیته علمی اجرایی سکته حاد مغزی با حضور معاون درمان دانشگاه، قائم‌مقام معاونت درمان و اعضای کمیته مدیریت علمی _ اجرایی سکته حاد مغزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، معاون درمان دانشگاه در این جلسه اظهارکرد: مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا بین 54 بیمارستان کشور رتبه دهم را در اجرای برنامه مدیریت علمی و اجرایی سکته حاد مغزی کسب کرد.

دکتر محمد‌رضا عبادیان افزود: با توجه به اهمیت موضوع و لزوم گسترش این خدمت به اکثریت شهروندان استان ضمن بررسی عملکرد مجموعه در سال 95 تصمیم به اجرای طرح در بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان ملایر با هدف پوشش جمعیت شهرستان‌های ملایر، تویسرکان و نهاوند گرفته شد و با این اقدام  85 درصد جمعیت استان تحت پوشش برنامه قرار می‌گیرند.

وی این موفقیت کسب شده را نشانه هماهنگی درون‌بخشی دانست و گفت: این ظرفیت جدید باعث ارتقای کیفیت خدمات سلامت به شهروندان استان است و همدان جزو معدود استانهای دارای دو بیمارستان مجزا شامل بیمارستان فرشچیان سینا و امام حسین (ع) ملایر محسوب می‌شود که سکته حاد مغزی در آنها اجرایی شده است.

معاون درمان دانشگاه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم مدیریت زمان در موضوع سکته حاد مغزی و در نظر گرفتن زمان طلایی از شروع سکته و انجام اقدامات مدیریتی تأکید کرد.

کارشناس اورژانس‌های بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه نیز با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده اظهار کرد: آموزش‌های همگانی در فاز اول طرح مدیریت در شهرستان‌های همدان، فامنین و بهار انجام شد و اجرای موفقیت‌آمیز آن منجر به کسب رتبه دهم شد.

مهران جباری با تاکید بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی افزود: پنج جلسه آموزشی برای کارکنان اورژانس و فوریت‌های پزشکی  برگزار شده است.

مسئول واحد سکته مغزی مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا اظهار کرد: در سال 95 تعداد کل بیماران دچار ایسکمی مغزی 738 نفر بوده است که از این تعداد 232 نفر هموراژیک تشخیص داده شده و در نهایت 28 TPA دریافت کرده‌اند.

دکتر خزایی همچنین آمادگی خود را برای ارائه آموزشهای مورد نیاز در مراکز جدید اعلام کرد.

بررسی اجرا و استقرار 724 در شهرستان ملایر و تدوین اجرایی شدن پروتکل پیگیری بیماران درمان شده و ارائه آموزش‌ها به مجموعه‌های جدید در شهرستانهای ملایر، نهاوند و تویسرکان و هماهنگی بین بخشی با بیمارستان تامین اجتماعی ملایر ازجمله مصوبات این جلسه بود.

روسای مراکز آموزشی درمانی بعثت، سینا (فرشچیان)، مدیر درمان، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان و سرپرست روابط عمومی دانشگاه هم دیدگاه‌های خود را بیان 


٠٨:٤٩ - پنج شنبه ١١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٩٥١٣    /    تعداد نمایش : ٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج