به سایت دانشکده پرستاری ملایر خوش آمدید
شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
منو اصلی
بخشنامه

 

نظرسنجی
محتویات وب سایت دانشکده ، چه میزان پاسخگوی نیاز شما، کاربر گرامی می باشد ؟

خیلی زیاد
زیاد
متوسط
کم

اخبار > شب یلدا
اخبار > شب یلدا


  چاپ        ارسال به دوست

شب یلدا

شب یلدا، «شب عاشقان بی دل» آکنده از عطر مهربانی، سرشار از ترنم عشق و لبریز از تبسم آینده باد.

ز یلدا بپرس راز شب زنده‌داری عاشقان را. از یلدا بپرس که چگونه ستارگان بلندبخت، از آغاز زمین بی‌وقفه در شب‌ها سوسو زده و چراغ راه زندگی بوده‌اند. بپرس که امید به دیدار صبح و ظفر چه اصالتی دارد؛ پیروزی نور بر تاریکی را چه حکمتی است؛ چیرگی امید بر نومیدی و ظلمت چه حقیقتی است؟ یلدا می‌داند که انهدام سلطه تاریکی چگونه است. شاهد همیشگی زمستان است یلدا؛ که مژده دوباره رسیدن بهار را در طویل‌ترین و چراغانی‌ترین شب زمین ندا می‌دهد.

 

فرصت بخواهیم از عشق، از هستی، از خالق. فرصت بخواهیم که در تک تک آینه‌های زمین، تجربه‌های عزیز را ببینیم؛ که تک تک شب‌های عمر را در لباس خوشبختی به صبح برسانیم؛ که کوکب‌های اشاره‌گر شب‌های جهان را قدر بدانیم و هر آنچه طلوع سپیده را تقدیس کنیم.

 

فرصتی بخواهیم که باشیم و صلح در ما باشد. خورشید بی‌وقفه در ما باشد و تبرک نصیب دست‌های ما باشد. بیدار بمانیم که تا رسیدن نور تمام تاریکی‎های خود را از پنجره بیرون اندازیم. نام‌های یکدیگر را در شب‌نشینی شعف با مهر صدا بزنیم.

 

باور به نور و روشنایی است که شام تیره از دل شب یلدا، جشن مهر و روشنایی به ما هدیه می‌دهد. شب یلدا، شب زایش نور و روشنائی است.

 

امشب را به نور قرن‌ها قدمت، جاری نگه داریم. بر آن شویم اهریمن وجودمان را مغلوب ساخته تا روشنایی مهر و محبت به پروردگار یکتا در دلمان جوانه زند و بذر عشق و دوستی طولانی‌ترین شب سال را منور کند. 

 

یلدا بر شما مبارک‌باد. شادی‌هایتان یلدایی...


٠٨:١٥ - پنج شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٥٧٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج